מיוחד: המלחמה באוקראינה - הפדרציות גייסו כ-27 מיליון דולר

הפדרציות מתגייסות לסייע לאוקראינה דרך הסוכנות והג'וינט

הפדרציות היהודיות של צפון אמריקה גייסו כ-27 מיליון דולר לטובת יהודי אוקראינה וצרכים הומניטריים במדינה. בעוד הפלישה של רוסיה לאוקראינה ממשיכה וגובה קורבנות, הפדרציות הרחיבו את היעד לגיוס כספים לממן סיוע חירום על ידי שותפיהם כגון ארגון הג'וינט והסוכנות היהודית. "אנחנו והארגונים השותפים עובדים יחד יותר מתמיד, עוקבים אחר השינויים במצב  ומתאימים את התגובות שלנו כדי להבטיח שאנו מספקים סיוע הומניטרי חיוני", אמר מארק ווילף, יו"ר חבר הנאמנים של הפדרציות היהודיות.

https://jewishfederations.org/fedworld/jewish-federations-expand-ukraine-emergency-fundraising-goal-to-20-mil

 

ב״אודסה הקטנה״ שבברוקלין, גם היהודים ממוצא רוסי מצדדים בצד האוקראיני

עולמם של כ־300 אלף מהגרים יהודים דוברי רוסית ואוקראינית, החברים בקהילה היהודית בברייטון ביץ' שבברוקלין, ניו יורק, התהפך עם הפלישה הרוסית למולדתם. הם חשים פחד, כעס ודאגה לבני המשפחה והקרובים שנשארו מאחור ורוצים שקולם יישמע: "מתקפה חסרת היגיון". (זמן ישראל)

https://www.zman.co.il/294812/

 

ראש הממשלה נפתלי בנט במכתב לארגון הפדרציות

ראש הממשלה נפתלי בנט מודה לארגון הפדרציות היהודיות על גיוס כספים למען יהודי אוקראינה.

"אנא קבלו את תודותיי בשם ממשלת ישראל ומדינת ישראל כולה" כתב ראש הממשלה נפתלי בנט לראשי ארגון הפדרציות היהודיות של צפון אמריקה ולארגונים נוספים שגייסו משאבים עבור יהודי אוקראינה ועלייתם ארצה בעקבות המלחמה בין רוסיה ואוקראינה. ראש הממשלה הוסיף כי "יהודי אוקראינה חשופים לאיומים קיומיים".

https://www.facebook.com/jfederations/photos/a.184218888571/10161521201078572/

 

גילו שהן אחיות רגע לפני שעלו מאוקראינה: "נגיע כמו משפחה אחת"

שתיהן נולדו וחיו בקייב, לא הכירו זו את זו ומעולם לא נפגשו. אחרי שארזו את חייהן במזוודה ונמלטו בבהילות לפולין, הוקראו שמותיהן של ולנטינה ומריאנה ורשבסקי באופן אקראי במרכז העלייה של הסוכנות היהודית בוורשה. שעות לפני שהמריאו לישראל, גילו השתיים שהן אחיות. (Ynet)

https://www.ynet.co.il/news/article/hygcgq8zq

 

נשיא ה-JFNA אריק פינגרהאט באחת מטיסות העולים הראשונות מאוקראינה לישראל

לטיסה שהביאה עולים אוקראינים מפולין הצטרף גם נשיא ומנכ"ל הפדרציות היהודיות של צפון אמריקה אריק פינגרהאט. בטיסה היו כ-150 עולים ששהו במתחם העלייה של הסוכנות היהודית בוורשה, פולין. העולים הגיעו כחלק ממבצע "ערבות ישראל" בסיוע הסוכנות היהודית והקרן לידידות, בהם כ-50 ילדים מתחת לגיל 18 וכ-80 נשים.

https://www.facebook.com/jfederations/posts/10161524496808572

 

אין אומה בעולם שעושה מה שישראל והעם היהודי עושים עבורי יהודי אוקראינה

צביקה קליין במאמר דיעה: בשנות ה-30, להיות יהודי באירופה היה נחשב להיות אזרח סוג ב' - במקרה הטוב. בשנת 2022, דם יהודי יכול לסייע לך להינצל ולהתחיל את חייך מחדש. הפדרציות היהודיות של צפון אמריקה מגייסות 20 מיליון דולר. למה לעזאזל יהודים אמריקאים צריכים לתרום מזמנם ומכספם ליהודי אוקראינה? בגלל זה, אני גאה להיות יהודי. (ג'רוזלם פוסט)

https://www.jpost.com/opinion/article-698990

 

נציגה של הפדרציות בנחיתת עולים מאוקראינה

"זה מרגש מאוד להיות כאן ולייצג את הפדרציות היהודיות" אמרה סגנית נשיא בכירה של ה-JFNA בקי כספי בעת השתתפותה בטקס קבלת פנים לעולים חדשים. "מרגש אותי במיוחד לראות את המטוסים הראשונים של פליטים יהודיים מאוקראינה שמגיעים הביתה, לישראל. דאגה לביטחונם של יהודים ברחבי העולם היא בליבת המשימה שלנו".

ttps://www.facebook.com/jfederations/posts/10161516631258572h