השותפים שלנו

עולים חדשים מאתיופיה מגיעים לישראל

הסוכנות היהודית לישראל

למעלה מ -90 שנה, הסוכנות היהודית הינה מובילת הקשר לישראל ולסיפור היהודי.

הסוכנות היהודית שואפת לחבר את כלל היהודים מכל המדינות והזרמים הדתיים, על ידי חיזוק הקשרים כחלק מהיותנו משפחה גלובלית.

הסוכנות היהודית ממשיכה לקדם הן עליית חילוץ והן עליית מתוך בחירה. מדי שנה הסוכנות עוזרת לעשרות אלפי עולים חדשים (עולים לישראל) במסע העלייה שלהם, ומספקים הנחיות לפני העלייה ותוכניות שילוב לאחר העלייה.

כמו כן, הסוכנות היהודית פועלת בתוך ישראל כדי להבטיח שזו תהיה מולדת המייצגת את יהדות העולם. הסוכנות היהודית מפתחת את המרקם החברתי של ישראל ואת דור המנהיגים הבא שלה ומחויבת לשינוי מערכתי.

הסוכנות היהודית תומכת ומפעילה יוזמות המסייעות לכל יהודי לחוש זיקה זה לזה ולישראל. בנוסף, הסוכנות היהודית נותנת מענה לצורכי חירום באשר הם.

 

חלוקת מזון באוקראינה

הג’וינט (JDC)

מאז 1914 פועל הג’וינט ב-70 מדינות ומעניק רשת ביטחון ליהודים במצוקה, מחזק ובונה קהילות יהודיות ומספק שירותי סעד והצלה בעת משבר ואסון.

בישראל, פועל הג’וינט כמרכז הפיתוח החברתי של ישראל, בשיתוף פעולה אסטרטגי עם הממשלה, הרשויות, המגזר השלישי והעסקי ושותפים נוספים, אשר יחד מעצבים את העתיד החברתי של ישראל.

מאז הוקם הג׳וינט, השקיע הארגון למעלה מ-10 מיליארד ש״ח בצרכים החברתיים וההומניטאריים של החברה הישראלית. ג’וינט ישראל משקף את המחויבות של יהדות התפוצות ליטול חלק במאמציו של העם בישראל לבנות חברה איתנה.

הארגון בונה תשתיות של עשרות תכניות, שירותים חברתיים ויוזמות המשנות את פני החברה בישראל. ילדים ונוער בסיכון גדלים לעתיד טוב יותר, קשישים יכולים להזדקן בקהילה בכבוד, אנשים עם מוגבלות חיים באופן עצמאי בקהילה, בלתי מועסקים משתלבים ומתקדמים בתעסוקה איכותית והמערכות החברתיות עובדות באופן יעיל.

 

תמיכה בחינוך הסטודנטים בישראל

World ORT

הינה רשת חינוך עולמית המונעת על ידי ערכים יהודיים ושואפת לסייע לצעירים לממש את הפוטנציאל שלהם ולאפשר להם לנהל אורח חיים עם משמעות, הכולל השפעה חיובית על הקהילה והעולם בה הם חיים

World ORT משנה חיים באמצעות הכשרה והשכלה. בתחילת דרכו לימד הארגון את יהודי רוסיה מהמאה ה-19 מקצועות חיוניים, והתפתח מאז כדי לספק את מיומנויות המאה ה-21 ודרכן להעצים אנשים ולחזק קהילות.

רשת World ORT מגיעה כעת ל -300,000 איש ביותר מ-30 מדינות, ומספקת שילוב של חינוך מדעי וטכנולוגי ברמה גבוהה עם זהות יהודית; גישור על הפער בין יכולת להזדמנות - והבטחת המשכיות החיים היהודיים ברחבי העולם.

שותפות עם ארגונים יהודיים וחינוכיים הינה חלק בלתי נפרד מ- World ORT, דרך פיתוח והעברת תוכניות חינוכיות וכמו כן דרך שותפות רבת ערך בתמיכה וגיוס משאבים מתורמים פרטיים, פדרציות יהודיות וקרנות נדיבות.