רחוקים אך קרובים - מהדורת פברואר

הפדרציות היהודיות מגייסות 20 מיליון דולר עבור יהודי אוקראינה
ארגון הפדרציות היהודיות של צפון אמריקה מגייס 20 מיליון דולר לטובת קמפיין חירום עבור יהודי אוקראינה. ארגונים יהודיים מרחבי העולם מגייסים כספים ושולחים צוותי חירום במטרה לסייע ליהודי אוקראינה בעקבות המלחמה עקובת הדם עם רוסיה והפלישה למדינתם. ארגון הפדרציות היהודיות גייס את הסכום המשמעותי ובאמצעותו שותפיו, כגון הסוכנות היהודית, הג'וינט ואורט העולמי יסייעו בשטח למאות אלפי יהודים. (הג'רוסלם פוסט)


סקר חדש: רוב היהודים בישראל בעד השקעה כלכלית בישראלים שיורדים מהארץ
למעלה מ-60% מהציבור היהודי בארץ סבורים שהמדינה צריכה להשקיע בישראלים שחיים בחו"ל, כך עולה מסקר שבוצע בהזמנת המחלקה לארגון וקשר עם הישראלים בתפוצות בהסתדרות הציונית העולמית. "מדובר בנתונים מפתיעים, ואני קוראת לממשלה ובכללה משרד החוץ והתפוצות להשקיע משאבים לצורך שימור וחיזוק הקשר עם הישראלים בתפוצות", אמרה ראש המחלקה לארגון וקשר עם הישראלים בתפוצות, גוסטי יהושע-ברוורמן. (מקור ראשון)


צפו: יהודים ברחבי צפון אמריקה מתמודדים מדי יום עם אנטישמיות
פרויקט אינטרנטי מיוחד: מאלימות פיזית ועד  שיח רעיל: יהודים ברחבי צפון אמריקה מתמודדים מדי יום עם אנטישמיות. אתר מיוחד של הפדרציות היהודיות של צפון אמריקה מציג סרטוני וידאו קצרים ובהם עדויות אישיות המייצגות את שלל התרבויות והחוויות הדתיות המרכיבות את הקהילה היהודית בצפון אמריקה. הסרטונים מספרים את החויה של יהודים צעירים בעת הזאת בצפון אמריקה. (JFNA)
 

דרושים: רבנים
גל ההתפטרויות במשק האמריקני גורם למצוקה בבתי הכנסת. לפחות 80 בתי כנסת קונסרבטיביים מחפשים כעת רבנים לשנה הבאה (בערך אחד מכל שבעה בתי כנסת המזוהים עם התנועה) אולם היצע הרבנים המחפשים משרה חדשה עומד על 50-60 בלבד. "איננו מציגים בפניכם את המידע הזה מתוך כוונה להבהיל, אלא כדי לסייע לכם להתכונן ולהתמודד עם האתגרים הצפויים בעונת הגיוס הנוכחית", נכתב בהודעה עליה חתמו ראשי "צוות חיפוש הקריירה" של כנסת הרבנים, ארגון הרבנים של התנועה הקונסרבטיבית ושל ארגון בתי הכנסת המאוחדים של היהדות הקונסרבטיבית, המייצג כ-600 קהילות. (JTA)


כיצד הקונגרס יכול להילחם באנטישמיות ובאלימות
מאמר מיוחד משותף של נשיא ומנכ"ל ארגון הפדרציות היהודיות אריק פינגרהאט ורב בית הכנסת בו התרחש הפיגוע בקוליוול טקסס, הקורא לממשל האמריקני להשקיע יותר בתקציבים לאבטחה של מוסדות דתיים. (וול סטריט ג'ורנל).
 

"ישראל חושדת בי שאני רוצה לעלות לארץ רק כדי לשחק כדורסל. אבל אני רק רוצה לבוא הביתה"
סיפורו של ג'ארד ארמסטרונג, יהודי אמריקני שמבקש לעלות לישראל אך בקשתו לא נענית על ידי משרד הפנים. "אני לא מסתנן. לא עשיתי שום דבר רע. עשיתי מעל ומעבר כדי להוכיח את כנותי ולהבין את נקודת המבט שלהם. אני ציוני. אני תומך במדינת ישראל, אבל אני לא מסכים לאי-צדק. אני יהודי, ואני רוצה לבוא הביתה". (JTA)