רחוקים אך קרובים - מהדורת אפריל

מארק וילף: "אנחנו עוסקים בהצלת חיים יהודיים"

מספר משלחות של הפדרציות היהודיות של צפון אמריקה ביקרו בפולין בשבועות האחרונים, כדי להבין את הצרכים של  הפליטים היהודיים. באמצעות קמפיין גיוס כספים אינטנסיבי, בארגון גייסו כבר מעל 40 מיליון דולר עבור סיוע חירום לקהילות היהודיות באוקראינה. (JPOST)

 

יהדות אמריקה חוגגת ציון היסטורי: מאה שנים לחגיגת בת המצווה הראשונה

טמפל עמנואל בקונטיקט הוא אחד מלמעלה מ-100 בתי כנסת שציינו החודש את יום השנה המאה לבת המצווה של ג׳ודית קפלן ב-1922, הטקס הראשון אי פעם שנחגג לילדה יהודייה אמריקנית. יום השנה צוין כחלק מקמפיין שארגנו בית הכנסת במנהטן שייסד אביה של קפלן, ארכיון הנשים היהודיות וארגונים יהודיים נוספים ברחבי ארצות הברית (JTA).

 

תגלית כמודל לתיירות חינוכית בינלאומית: שש מדינות העתיקו את המודל היהודי לביקור במולדת ההסטורית

אם חשבתם שרק יהודים מרחבי העולם זכאים לבקר במולדתם ההיסטורית במסע חינמי, טעיתם. מספר מדינות ברחבי העולם קיבלו השראה מהמודל של "תגלית" וייסדו תכניות לסיורים חווייתיים וחינוכיים עבור צעירים וצעירות במדינת המקור של משפחתם. (וושינגטון פוסט)

 

"המשבר באוקראינה חושף את יחסי הכוחות האמיתיים בעולם היהודי"

מאמר דעה: הארגונים היהודיים הוותיקים נערכו במהירות לסייע למאות אלפי הפליטים היהודיים באירופה, בעוד ארגונים צעירים יותר התקשו להגיב ולהשפיע. חוסר ההתייחסות מצדם למלחמה באוקראינה עשוי להוביל למשבר מנהיגות עתידי (דבר).

 

"זה היה החלום שלי להגיע לכאן": אלפי עולים חדשים מאוקראינה בסיוע כספי תרומות של יהודי ארה"ב

אלפי עולים חדשים מאוקראינה הגיעו לישראל בשבועות האחרונים בסיוע כספי תרומות של יהודי ארה"ב. בין העולים ישנם גם 91 יתומים. שרת העלייה והקליטה, פנינה תמנו-שטה אמרה: "אנחנו קולטים כאן את זכאי חוק השבות, יש להם כאן בית, אני מעריכה שעשרות אלפים יגיעו" (מעריב)

 

קריאה לקהילות היהודיות: אל תצבעו את הפנים בשחור

בפורים שעבר פרצה סערה לאחר שהתפרסמו צילומים המראים ילדים יהודיים מחופשים כשפניהם צבועות בשחור. השנה ביקשו ארגונים יהודיים להקדים תרופה למכה ולכן פנו מראש לחברי הקהילה עם קריאה שלא לחזור על הטעות (JTA).