רחוקים אך קרובים- מהדורת ספטמבר

הפדרציות מאבטחות את מחנות הקיץ בארה"ב: עשרות מיליוני דולרים, רחפנים ומאבטחים חמושים
במחנות הקיץ היהודיים בארה"ב חשים בעת האחרונה את העלייה באירועי האנטישמיות ונערכים בהתאם. כמענה לאתגר יצרו פרויקט אבטחה ראשון מסוגו, בעלות של יותר מ־130 מיליון דולר, שמטרתו להגביר את תחושת הביטחון בקהילות היהודיות. באבטחה של מחנות הקיץ מושקעים עשרות מיליוני דולרים, בין השאר ברחפנים ובמאבטחים חמושים. (מעריב)
 

בארה"ב של שנת 2023 – הניאו-נאציזם מתחזק
אירועים אנטישמיים בעלי אופי ניאו-נאצי הפכו לעניין שבשגרה בארה"ב בחודשים האחרונים. תעמולה ניאו-נאצית הופיעה לאחרונה שוב במחוז קוב שבמדינת ג'ורג'יה, לאחר שקבוצת אנשים הניפה דגלי צלב קרס, וערכה הפגנה מחוץ לבית כנסת חב"ד לפני כחודש. בנוסף, מדי SS של חייל נאצי הוצעה למכירה בחנות עתיקות באונטריו קנדה. (JPOST1) (JPOST2)
 

מחנה הקיץ המיתולוגי 'רמה' מציע את החוויה גם לישראלים
אחרי יותר מ-80 שנות הצלחה בארה"ב ובקנדה, מחנות הקיץ של רמה, המזוהות עם התנועה הקונסרבטיבית/מסורתית, פתחו את מחנה הקיץ הראשון שלהם הכולל לינה בישראל, המיועד גם עבור ילדי ישראלים. ההחלטה הושפעה ממחקרים שהוכיחו את ההשפעה החיובית של מחנות קיץ בישראל, לרבות ניתוק ממכשירי הסלולר למשך כל תקופת המחנה, על בני העשרה. "הקייטנות שואפות להגביר את ההערכה העצמית, העצמאות והיכולות בקרב המשתתפים באמצעות חוויות משמעותיות, תוך התאמת המודל היהודי הצפון-אמריקאי להקשר הייחודי של ישראל" נכתב. (JPOST)
 

"ההפיכה המשטרית קורעת את הארגונים היהודיים בארה"ב"
העיתונאית טל שניידר כותבת שהרפורמה המשפטית של ממשלת נתניהו "מפצלת את הציבור בישראל והובילה למחאה חסרת תקדים בקנה מידה עולמי". בארצות הברית, ארגון ג'יי סטריט בחר לעמוד לצידם של המפגינים ונגד ההפיכה המשטרית. מנגד, הלובי היהודי-האמריקאי הוותיק איפא"ק ממשיך לתמוך בממשלת ישראל ללא תנאי. "כעת האיבה בין שני הארגונים הפכה לעימות פומבי, המעמיק את הקרע בקרב יהודי ארה"ב אף יותר". (זמן ישראל)
 

רבנים בסן פרנסיסקו דנים בהשלכות של שימוש במכונית אוטונומית בשבת
הנגישות והפופולריות הגוברות של מכוניות אוטונומיות, שמאפשרת לנסוע ברכב ללא נהג, גרמה לרבנים בסן פרנסיסקו לתהות האם הן מותאמות לשמירת השבת. אף שהטכנולוגיה מציעה פתרונות פוטנציאליים ליהודים שומרי מצוות הנמנעים מנהיגה ומשימוש בחשמל בשבת, חלק מהרבנים העלו חששות לגבי ההשפעה על "רוח השבת". הם ניסו לנתח את הסוגיה באמצעות ההלכות הקיימות, שנפסקו כמובן שנים רבות לפני שכלי תחבורה שכזה היה משהו שניתן לדמיין. (JTA)


הכירו את שחקני ה-NFL היהודים ששווה לעקוב אחריהם בשנה הקרובה
ידעתם שיש יהודים אמריקאים שמככבים בליגת הפוטבול האמריקנית? עונת 2023-2024 של ליגת ה-NFL האמריקאית תפתח השנה עשרה ימים לפני ראש השנה העברי. סוכנות הידיעות היהודית JTA הפיקה את רשימת השחקנים היהודים ששווה לעקוב אחריהם בליגת הפוטבול הטובה בעולם. (JPOST)
 

רב מוירג'יניה מלמד את חברי קהילתו על יהדות באמצעות לגו
הרב ויקטור אורצקי מבית הכנסת 'בני יעקב' בצ'רלסטון זוכה לתשומת לב תקשורתית בעקבות שורה של פרויקטים שבנה מלגו, כגון פסל סופרמן בגובה 4 מטרים, המוצג לצד פריטי היודאיקה שבמשרדו. "בכל יום ראשון כשהילדים נכנסים לבית הכנסת, הם רצים למשרד שלי כדי לראות אם יש לי מבנה חדש", סיפר וצחק: "אולי היה עדיף שירוצו ויבקשו להניח תפילין, אבל לפחות הם רצים לבית הכנסת". (JTA)