רחוקים אך קרובים- מהדורת נובמבר

נשיא הפדרציות פינגרהאט: "ישראל צריכה לדעת שיש לה את כל התמיכה של יהדות התפוצות"
אריק פינגרהאט, נשיא ומנכ"ל הפדרציות היהודיות של צפון אמריקה, שהה בארץ בעת אירועי השבעה באוקטובר. לדבריו:  "הקהילות בצפון אמריקה עומדות מאחורי ישראל בכל דרך שאפשר, ומגייסות את כל המשאבים לטובת המדינה. אנחנו מתמקדים בגיוס כספים לצרכים של ישראל, עבור קורבנות הטבח או סיוע לישראלים בארצות הברית שצריכים לחזור לארץ, אך גם מקדמים מאמצים בכדי לוודא שיש לישראל את התמיכה הפוליטית שהיא זקוקה לה". (YNET)
 

ביידן לקונגרס: אשרו תוספת של 200 מיליון דולר לאבטחה של קהילות יהודיות ומוסלמיות
הנשיא ג'ו ביידן ביקש מהקונגרס לאשר תוספת של 200 מיליון דולרים עבור מענקי אבטחה שיוקצו לטובת אבטחת קהילות יהודיות ומוסלמיות. בפדרציות היהודיות של צפון אמריקה בירכו על המהלך "שיגן על הקהילה שלנו וקהילות דתיות אחרות", ואמרו כי הוא הכרחי: "למרבה הצער, אנחנו יודעים מניסיון שכאשר טרוריסטים תוקפים את ישראל, האנטישמים מקבלים עידוד לכוון כלפי היהודים כאן בבית". (YNET)
 

ארגון הפדרציות היהודיות של צפון אמריקה גייס 554 מיליון דולר למען ישראל
ארגון הפדרציות היהודיות של צפון אמריקה הודיע כי גייס סכום שיא של 554 מיליון דולרים לקמפיין החירום שלו למען ישראל בעקבות תקיפת חמאס. הארגון העביר עד כה יותר מ-111 מיליון דולרים, כאשר 30 מיליון דולרים מתוכם הוקצו לטובת קרן נפגעי הטרור של הסוכנות היהודית לישראל. (YNET)
 

להפגין תמיכה ולחזק את העם: משלחות בינלאומיות של יהודים מהתפוצות הגיעו לישראל
בשבועיים האחרונים הגיעו לישראל עשרות נציגים של העם היהודי דרך הפדרציות, הסוכנות היהודית וארגונים אחרים, כדי להפגין תמיכה בתושבים בשם העם היהודי כולו. המבקרים נפגשו עם משפחות שאיבדו את יקיריהן בטבח הרצחני בעוטף ועם משפחות החטופים והנעדרים. (מעריב)
 

מפגינים פרו-פלסטינים ניסו לפרוץ לספרייה: סטודנטים יהודים התבצרו במקום
אירוע אנטישמי חמור תועד בקופר יוניון קולג' בניו יורק: קבוצת פעילים נגד ישראל ארגנה מחאה במקום - וניסתה לפרוץ לספרייה שבה נכחו סטודנטים יהודים. בתיעוד ניתן לראות את התלמידים עומדים רחוק מדלת הספריה בשעה שהמפגינים דופקים עליה בעוצמה בליווי קריאות גנאי. (N12)
 

עקב עלייה בתקריות אנטישמיות בקמפוסים: הבית הלבן מגבש תוכנית פעולה
הבית הלבן מגבש תוכנית פעולה חדשה למיגור אנטישמיות, עקב עלייה בתקריות אנטישמיות בקמפוסים ברחבי ארה"ב. בכירים בממשל האמריקני ייפגשו עם נציגי הקהילה היהודית כדי לדון בצעדים שינקטו. לפי הליגה נגד השמצה, נרשמה עלייה של כמעט 400% בתקריות האנטישמיות בארה"ב מאז מתקפת החמאס על ישראל ב-7 באוקטובר. (YNET)
 

לוס אנג'לס: "העיניים שלו היו רצחניות, צעק שצריך להרוג יהודים"
חשד לפשע שנאה נגד ישראלים בלוס אנג'לס: גבר, שהיה ככל הנראה תחת השפעת סמים – פרץ את דלת הבית של אפרת ומשפחתה וקרא "לשחרר את פלסטין". אפרת מספרת שבעלה הצטייד באקדח ואיים לירות בחשוד: "הבין שהוא צריך להגן בגופו על המשפחה". "אני לא מזדהה כיהודיה, זה מפחיד. מה שקורה בארץ העלה את השנאה". (N12)
 

עלייה של 500% במספר האירועים האנטישמיים ברחבי העולם מאז תחילת המלחמה
על פי דוח שפרסמו ההסתדרות הציונית, משרד התפוצות והסוכנות היהודית, כ-87% מהנשאלים המשתייכים לקהילה יהודית בתפוצות דיווחו על ירידה דרמטית בתחושת הביטחון האישי. רבע מהסטודנטים חזו באירועי שנאה בקמפוסים. עוד מציג הדוח עלייה של כ-400% בשיח האנטישמי ברשתות החברתיות בהשוואה לתקופה שלפני פרוץ המלחמה. (כאן)