רחוקים אך קרובים - מהדורת אוקטובר

לפיד בארה"ב: ממשלת ישראל מקבלת את כל הזרמים של היהדות

ראש הממשלה יאיר לפיד נפגש עם ראשי הארגונים היהודיים במסגרת ביקורו המדיני בניו יורק. האירוע התקיים במשרדי פדרציית ניו יורק, באירוח הפדרציות היהודיות של צפון אמריקה בשיתוף  עם ועידת הנשיאים. באירוע השתתפו גם שגריר ישראל בארה"ב מייק הרצוג, שגריר ישראל בקנדה רונן הופמן, הקונסול הכללי בניו יורק אסף זמיר וגורמים נוספים. (ערוץ 7)

 

ביידן אירח יהודים לרגל חגי תשרי והתבדח: "הלכתי לבית הכנסת יותר מכם"

נשיא ארה"ב ג'ו ביידן אירח מנהיגים יהודיים לרגל השנה החדשה וסיפר על ביקוריו הרבים בבית הכנסת הממוקם ליד ביתו במדינת דלאוור. ביידן סיפר כיצד היה הולך לבית הכנסת של קהילת 'בית שלום' בווילמינגטון שבדלאוור שם גדל. (ערוץ 7)

 

תחקיר הניו יורק טיימס: בתי הספר נחשלים בקהילות החסידיות של ניו יורק

תחקיר ניו יורק טיימס חשף כיצד מוסדות לימוד חרדיים קיבלו בשנים האחרונות סכומי עתק מהרשויות, בשעה שכמעט שאין עליהם פיקוח. (ניו יורק טיימס, הארץ)

 

החרדים מגיבים לתחקיר: "לא רצחנו אף אחד, בניגוד לאחרים"

לאחר שתחקיר ה'ניו יורק טיימס' קבע כי בחורי ישיבה וילדים חסידים בניו יורק לא יודעים לקרוא אנגלית, תגובות רבות הגיעו מצד גורמים בקהילות החסידיות וגם מקהילות אחרות. (בחדרי חרדים)

 

תיקון עוול הסטורי: ישראל ויהודי העולם במבצע הצלה של יהודי אוקראינה

"אבי גדל בעיירה במרחק עשר דקות מהמקום שבו עמדנו בפולין," אמר יו"ר חבר הנאמנים של הסוכנות היהודית מארק וילף לאחר שביקר פליטים יהודים מאוקראינה בגבולות המדינה יחד עם הפדרציות היהודיות של תפון אמריקה -JFNA. הוא הוסיף: "לפני שמונים שנה, לא היה מי שיגן על היהודים, ואילו ב-2022 ראינו לנגד עיננו עיר אוהלים המופעלת על ידי ארגונים יהודיים וגופים שהעניקו שירותי רפואה, עם דגל ישראל על אדמת פולין. זה חיבר אותי למה שקרה שם לפני כל-כך הרבה השנים". (Jpost)

 

יש להם חלום: מסע בין יהודים לשחורים בארה"ב

כשבכירים בתנועת Black Lives Matter מצטרפים לחרם על ישראל ומאשימים אותה באפרטהייד, אין מנוס מלחשוש שאיבדנו את תמיכת הקהילה השחורה בארה"ב. פרשן 'ישראל היום' אריאל כהנא יצא למסע ברחבי ארה"ב כדי להבין: מה באמת חושבים השחורים על שכניהם היהודים ועל ישראל? (ישראל היום)

 

כשהיהודים הפכו ל"לבנים פריבילגים": המציאות החדשה של יהדות ארה"ב

בימין מאשימים אותם כמי שאחראים להגעה של מהגרים, ובשמאל הם נתפסים כמזוהים עם ישראל. תלונות על תקיפות אנטישמיות נענות בזלזול, כי היהודים נתפסים כאליטה ולא כמיעוט. הפילוג בחברה האמריקנית וההקצנה של עמדות פוליטיות משפיעים לרעה על יהודי ארצות הברית. Ynet))

 

הקצין שממשיך את דרכו של אביו התרגש מאהבתם של יהודי ארה"ב

רס"ן בר בן נעים מספר על החיבוק הגדול שקיבל באירוע של ארגון ידידי צה"ל בניו יורק מצד הקהילות היהודיות. "פגשנו את הקהילה היהודית והחיבור המיוחד איתה הוא מדהים. אנחנו מקבלים כאן המון אהבה ומרגישים בבית מהרגע הראשון שהגענו לכאן", אומר בן נעים. (ערוץ 7)