רחוקים אך קרובים - מהדורת ספטמבר

מחוז בטקסס הורה להסיר מהמדפים בבתי הספר גרסה ישראלית של יומנה של אנה פרנק

מחוז בתי ספר בפרברי פורט וורת' שבטקסס הורה להסיר מהמדפים ומהספריות הדיגיטליות את "יומנה של אנה פרנק: היומן הגרפי", של היוצרים הישראלים ארי פולמן ודוד פולונסקי, זאת לצד עותקים של התנ"ך ועוד עשרות ספרים שהורים במחוז התלוננו עליהם בשנה שעברה. (JTA)

 

עלייה של קרוב ל-50% בפשעי שנאה כלפי יהודים בקנדה

יהודי קנדה מותקפים: היהודים הם המיעוט הדתי המושפע ביותר מפשעי שנאה, והקבוצה השנייה בגודלה בסך הכל, על פי סוכנות הסטטיסטיקה הלאומית של קנדה. הסוכנות פרסמה כי פשעי השנאה בשנת 2021 המכוונים לקבוצות דתיות זינקו ב-67% בהשוואה ל-2020. (JPost)

 

מונטנה: הקהילה היהודית קנתה בחזרה את בית הכנסת הראשון שנבנה בעיר מהכנסייה הקתולית

הקהילה היהודית במונטנה, השלימה החודש עסקה לרכישה מחדש של בית הכנסת הראשון של המדינה, שנבנה ב-1891 בהלנה, אשר נמכר לפני 87 שנים. ארגון יהודי מקומי רכש את בית הכנסת בן שתי הקומות בסכום לא ידוע מהכנסייה הרומית-קתולית לאחר מאמץ גיוס כספים שנמשך תשעה חודשים. (JTA)

 

קאובוי יהודי ולאטקע עם בורגר: "בהתחלה הסתרתי את הזהות. אין הרבה מאיתנו בטקסס"

דרך ארוכה עברה הקהילה היהודית של טקסס, מאז שנת 1824 – אז הותר לראשונה ליהודים לגור בה – ועד 2022, עם למעלה מ-70 בתי כנסת פעילים ו-32 מרכזי חב"ד. השחקן והקומיקאי אורי לייזרוביץ' מגלה את תולדות היהודים והאוכל היהודי במדינה הענקית בסדרת הרשת הפודי היהודי שהפיקה קרן משפחת רודרמן ומשודרת בYnet.

 

מעשייה אמריקאית על חמוצים ופסטרמה

הדלי היהודי: מעשייה אמריקאית על חמוצים ופסטרמה I'll Have What She's Having”". תערוכה חדשה במוזיאון בלוס אנג'לס שעוסקת בדלי היהודי, מציעה התבוננות על המעדניות היהודיות באמריקה, מוסד תוסס שהתבסס על הגירה ועל אוכל שאי אפשר לעמוד בפניו. (הארץ)