רחוקים אך קרובים- מהדורת דצמבר

290 אלף השתתפו בעצרת למען ישראל בוושינגטון
הסטוריה: מספר שיא של יהודים ותומכי ישראל השתתפו בעצרת למען ישראל בוושינגטון שאורגנה על ידי הפדרציות היהודיות וועידת הנשיאים. המונים התכנסו בשדרת המול האייקונית בבירה האמריקנית כדי להביע תמיכה בישראל במלחמתה בחמאס, לקרוא לשחרור החטופים ולמאבק באנטישמיות בארה"ב. עומר אדם שר את ההמנון וזכה לתשואות רמות. נציגי משפחות החטופים נאמו אף הם. (YNET)


בתי כנסת רבים בארה"ב הושחתו על ידי כתובות נאצה אנטי-ישראליות
שלושה בתי כנסת בארה"ב הושחתו לאחרונה בכתובות אנטי-ישראליות ואנטישמיות. מעשי ונדליזם אלו התרחשו במהלך המלחמה של ישראל בחמאס, כאשר במקביל ישנה עלייה חדה באנטישמיות ברחבי ארה"ב. התקריות כוונו לבתי כנסת של כלל הזרמים, ורשויות אכיפת החוק אמרו שהן חוקרות מקרים אלו על רקע עלייה רחבה יותר בפעילות אנטי-יהודית. (JTA)
 

הפדרציות היהודיות בצפון אמריקה גייסו כ-2.5 מיליארד שקל עבור ישראל
הכסף יוקצה לצרכים שונים כמו טיפול רפואי, סיוע למפונים, תמיכה בנפגעי הטרור ועוד. פדרציית ניו יורק לבדה גייסה כבר מעל 140 מיליון דולר. גם בקהילה היהודית בקנדה נתרמו סכומי עתק. הפדרציות כבר הזרימו 190 מיליון דולר ליישובי עוטף עזה וגבול הצפון, לבתי חולים, לארגוני חירום וצרכים אחרים הנובעים מהמלחמה. (YNET)
 

לא בטוחים כמו פעם: בצל המלחמה - יהודי ארה"ב חוששים לביטחונם
מסקר מיוחד שנערך בקרב יהודי ארה"ב, עולה כי היהודים חוששים לביטחונם האישי וחשים כי הקהילות שלהם נמצאות בסכנה בשל המלחמה. 72% מהיהודים סבורים כי האנטישמיות באזורם עלתה (לעומת 32% בלבד מהאוכלוסייה הכללית) וכ-65% מהם דיווחו כי הייתה אלימות או אירוע אנטישמי כלפי יהודים בקהילה שלהם. (מעריב)
 

יריות לעבר שני בתי ספר יהודיים בקנדה: "הקהילה שלנו תחת מתקפה"
אנשי צוות בשני בתי ספר יהודיים במונטריאול זיהו חורי קליעים בדלתות הכניסה. לפי המשטרה המקומית, אנשי הצוות גילו חורי קליעים בדלת הכניסה כשהגיעו לבית הספר בבוקר. לא היו נפגעים, אולם לבניין בית הספר נגרם נזק קל. מנכ"ל ונשיא הפדרציה היהודית בעיר: "אני לא רוצה לחשוב מה יהיו הצעדים הבאים של שונאי היהודים". (YNET)
 

הכירו את התיכון היהודי-אמריקאי שיתנדב בישראל למשך חודש
כתוצאה מהטבח של חמאס בכ-1200 ישראלים וחטיפתם של יותר מ-200, תלמידי כיתה י"ב בתיכון יהודי בשיקאגו צפויים להגיע בקרוב לישראל למשך חודש של התנדבות וסיוע לחברה הישראלית. התלמידים יעסקו בפעילויות התנדבותיות שונות, לרבות עבודה בחקלאות, מתן תמיכה למשפחות של חיילים, סיוע בבתי חולים והכנת חבילות סיוע לחיילים. (JPOST)
 

סקר חדש: 73% מהסטודנטים היהודים בארה"ב מתמודדים עם אנטישמיות
סקר חדש של הליגה נגד השמצה וארגון הלל מציג עלייה דרמטית בתקריות האנטישמיות וירידה חדה בתפיסת הבטיחון של סטודנטים יהודיים בקמפוסים האוניברסיטאיים ברחבי ארה"ב אחרי השבת השחורה ב-7 לאוקטובר. (JPOST)