רחוקים אך קרובים- מהדורת מאי

ביידן הכריז על האסטרטגיה למאבק באנטישמיות

נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן הכריז בשבוע שעבר על האסטרטגיה של ממשלו למאבק באנטישמיות, תוכנית שגיבשו במשך חודשים ארוכים היועצת לענייני מדיניות פנים סוזן רייס ודאג אמהוף, בעלה של סגנית הנשיא קמלה הריס ויהודי בעצמו. זוהי תכנית מקיפה וראשונה מסוגה הכוללת 100 פעולות חדשות שהממשל ינקוט כדי להעלות מודעות לאנטישמיות והסכנות הנשקפות ממנה לדמוקרטיה האמריקאית. (HAARETZ)

 

הניו יורק טיימס: רשת ארצית בארה"ב עוקבת אחר איומים אנטישמיים

הירי ההמוני בבית הכנסת "עץ החיים" בפיטסבורג באוקטובר 2018 הוביל להרחבה משמעותית של רשת האבטחה לקהילות יהודיות (Secure Community Network) – הדבר הקרוב ביותר לסוכנות אבטחה רשמית למוסדות יהודים אמריקאים. הרשת, שנוצרה על ידי הפדרציות היהודיות של צפון אמריקה לאחר ה-11 בספטמבר, גדלה מאוד בחמש השנים האחרונות, ממשרד קטן עם צוות של חמישה, לארגון ארצי עם 75 עובדים המוצבים ברחבי ארה"ב ומנתרים 24 שעות ביממה איומים על הקהילות היהודיות.(New York Times

 

הפדרציות פועלות בכדי לסייע לעיתונאי היהודי-אמריקני הכלוא ברוסיה

בארגון הפדרציות יהודיות של צפון אמריקה פועלים לסייע בחילוץ העיתונאי היהודי-אמריקני אוון גרשקוביץ' הכלוא ברוסיה. בכירה בארגון הפדרציות היהודיות, אלנה ברויטמן, גייסה את הקהילה היהודית–אמריקאית למטרה זו, "זה האתוס שלנו" היא אומרת. (EJP)

 

ה'כרישה' יסמין לוקץ': מחוץ לישראל צריך להתאמץ כדי להישאר יהודי

"רק אחרי שעברתי לארצות הברית כבוגרת, הבנתי שצריך להתאמץ כדי להיות יהודייה מחוץ לישראל: אתה צריך להפעיל את השרירים היהודיים שלך כדי להיות יהודי ולוודא שהילדים שלך יהיו יהודים", סיפרה אשת העסקים יסמין לוקץ' (המככבת בין השאר בסדרת הטלוויזיה 'הכרישים'), בשיחה עם היזם והמשקיע מייקל אייזנברג על יחסי ישראל ויהדות ארצות הברית. זהו חלק מפרויקט מיוחד של הג'רוזלם פוסט וקרן משפחת רודרמן לרגל 75 שנות העצמאות של ישראל. (מעריב/JPOST)

 

"לא יעמדו לצד ישראל": השפעת הקרע בארץ על הצעירים היהודים בארה"ב

מנהיגי הקהילות היהודיות באמריקה שמתנגדים לרפורמה המשפטית מביעים דאגה מהשפעה מיידית של המשבר הפוליטי-חברתי בישראל על הדור הצעיר באמריקה, וההעמקת התרחקות שלו מישראל. במסגרת סדרת הכתבות "מבחן אמריקאי" של יאיר אטינגר, הוא התלווה למנכ"ל ארגון הפדרציות היהודיות אריק פינגרהוט במהלך הכנס השנתי שנערך בישראל. (KAN)

 

מורה יהודי נעצר בגין איומים על תלמידים אחרי שמצא ציורי צלב קרס

מורה יהודי בחטיבת ביניים ציבורית בוויסקונסין נעצר בעקבות איומים על תלמידיו לאחר שגילה פיסת נייר עם צלבי קרס בכיתתו. המורה, דייויד שרדר, מורה למתמטיקה בכיתה ז', נעצר והוגש נגדו כתב אישום ואף הוצא לחופשה מתפקידו. תלמיד בכיתה של שרדר סיפר לכלי חדשות מקומיים כי הוא כעס לאחר שתלמיד מצא פיסת נייר ועליה צלבי קרס. (JTA)