רחוקים אך קרובים- מהדורת יוני

סקר: 72% מיהודי ארה"ב יעדיפו את ביידן על פני טראמפ בבחירות הבאות

מתוצאות הסקר של מכון הבוחרים היהודי, שנחשב למדד העקבי ביותר בדעת הציבור היהודי-אמריקאי, עולה גם כי 62% מבעלי זכות ההצבעה מחזיקים בדעות שליליות כלפי נתניהו, וכי מקרב מי שמודע לתוכנית הרפורמה המשפטית, 61% סבורים שהיא תחליש את הדמוקרטיה בישראל. (Haaretz)

פרויקט חדש מכשיר אלפי אנשי מקצוע יהודיים בתחומי החוסן ובריאות הנפש

מיזם חדש בשם BeWell הוא פרויקט משותף בין הפדרציות היהודיות של צפון אמריקה וה-NJHSA, רשת יהודית לשירותים חברתיים, המציעה מענה כלל מערכתי למשבר בריאות הנפש. מטרת המיזם היא להכשיר יותר מ-8,000 אנשי מקצוע יהודים, הורים ובני נוער בתחומי החוסן ובריאות הנפש, עבור עבודה במחנות קיץ, בתי כנסת, ובתי ספר יהודיים. (EJP)

על רקע המחסור ברבנים, חלק מבתי הכנסת בארה"ב מסתפקים בחזנים בלבד

תופעה חדשה התפתחה בארה"ב בקרב הזרמים הרפורמים והקונסרבטיביים: קיים מחסור חמור ברבנים ורבות בעקבות ירידה בכמות המתעניינים בתפקידים אלה ובשל נשירה גבוהה של רבנים צעירים מתפקיד רב קהילה. בעקבות כך, חלק מהקהילות מסתפקות בחזנים, שלוקחים על עצמם תפקיד נוסף. (The Forward)

כיצד הירידה במספר הרבנים הלא אורתודוקסיים ישפיע על יהדות ארה"ב?

ירידה במספר המוסמכים לרבנות בזרמים הלא-אורתודוקסיים, כמו גם העלייה במספר הצעירים מתנועת חב"ד שהוסמכו לאחרונה, מדגישים מגמה מעניינת של החיים היהודיים הדתיים בארה"ב. בטקס שנערך החודש, 147 רבנים חדשים נוספו לחב"ד. (JPOST)

האנטישמיות מרימה ראש: ניאו נאצים הפגינו מול בתי כנסת בג'ורג'יה

שני בתי כנסת בג'ורג'יה היו יעד להפגנות אנטישמיות באותו סוף שבוע. שניהם אורגנו ככל הנראה על ידי קבוצה ניאו-נאצית שהתפרסמה בשנים האחרונות בעקבות הפעילות הגזענית שלה. ביום שישי לפני כשבועיים קבוצה של כ-10 עד 15 מפגינים התאספה מחוץ לבית טמפל ישראל, קהילה רפורמית במייקון, שבמרכז ג'ורג'יה. הם נשאו שלטים אנטישמיים ופעלו באלימות, עד אשר המשטרה פיזרה אותם. למחרת, נערכה הפגנה דומה מול מרכז של תנועה חב"ד בעיר מרייטה בג'ורג'יה. (JTA)

ניו יורק מיקס: עיתונאי ישראל היום גילה מחדש את יהדות התפוח הגדולקבלת שבת בכנסייה, בית כנסת להט"בי עם רב חרדי, קהילות שמגלגלות מחזור שנתי של עשרות מיליוני דולרים ויהודים מכל הזרמים שהכרתם ואלו שלא. אלי ברק, עורך בישראל היום, יצא למסע בניו יורק, שמע על האתגרים של קהילת הענק, והעלה הרהורים על אחים משני צידי העולם. (Israel Hayom)

הכירו את אלייזה קנר: תומכת ישראל ביום ומעודדת פוטבול בלילה

אלייזה קנר, מעודדת של קבוצת הפוטבול הניו אינגלנד פטריוטס, היא גם פעילה למען הקהילה היהודית ולמען ישראל. במהלך היום היא עובדת ב-Combined Jewish Philanthropies, הפדרציה היהודית של אזור בוסטון, כמנהלת פיתוח בכירה. במסגרת תפקידה, היא מגייסת כספים למוסדות יהודיים בבוסטון ובישראל. (JTA)