רחוקים אך קרובים- מהדורת ינואר

איך מגייסים יותר מ-750 מיליון דולר למדינת ישראל בתוך חודשיים?
אריק פינגרהוט מצא את עצמו בתפקיד נשיא הפדרציות היהודיות של צפון אמריקה ברגע היסטורי של השבת השחורה ומבצע חרבות ברזל. הפדרציות, בראשותו, הגיעו להיקף גיוס חסר תקדים של 750 מיליון דולר. בריאיון הוא מספר מה חשים יהודים בארצות הברית כיום. (כלכליסט)
 

"הקמפוס פה רועד, צריך להיות עיוור כדי לא לראות את בעיית האנטישמיות בהרווארד"
על רקע ההפגנות האנטי ישראליות בקמפוסים בארה"ב, הקים נמרוד רביד, סטודנט בהרווארד, את יוזמת Survived.to.Tell באינסטגרם הכוללת קטעי וידאו של שורדי הטבח ומשפחות החטופים. "יש פה גרעין שכבר שנים שונא את ישראל ופועל לבטל אותנו". (כלכליסט)
 

המלחמה בעזה מאלצת צעירים יהודים בארצות הברית לבחור צד
7 באוקטובר והמלחמה שבאה אחריו זעזעו את יהודי ארה"ב ובעיקר את הסטודנטים שסבלו מהשפעות המלחמה בקמפוסים. רבים מהם מרגישים שהפעם הם אינם יכולים לשבת על הגדר, ויש שחוששים שהמחלוקות ירחיבו את הפערים בקהילה המקוטבת בלאו הכי. (הארץ)
 

"פרויקט 10/7": פעילות יהודית חדשה בארה"ב לתמיכה בישראל
הארגונים החברים ב"פרויקט השביעי באוקטובר" פועלים למנוע סיקור מוטה של המלחמה בחמאס ולבלום גינויים וקריאות להפסקת אש. המארגנים סיפרו שהיוזמה באה כתוצאה מהצלחת עצרת התמיכה בישראל שאורגנה בוושינגטון בחודש שעבר. (JTA)
 

איך היחסים עם יהודי ארה"ב? ובכן, It's Complicated
מתקפת הטרור של 7 באוקטובר והמלחמה בעזה טלטלו את הקהילה היהודית הגדולה בארצות הברית והבליטו את הזיקה שלה לישראל. לצד ההזדהות וההתגייסות, מעמיקים גם קווי השבר של השנים האחרונות. "הרגשנו שאולי אנחנו מסתכלים על עצמנו כשונים זה מזה, אבל בעצם כולנו עם אחד". (דה מרקר)
 

צעירים אמריקאים: יהודים הם "עריצים" ומעודדים רצח עם
יותר ממחצית מהצעירים האמריקאים אמרו שהתשובה ארוכת הטווח לסכסוך הישראלי-פלסטיני היא ש"ישראל תנוטרל ותינתן לחמאס". שני שלישים (כ-67%) מהצעירים האמריקאים בין הגילאים 18-24 מאמינים שיהודים הם "עריצים ושיש להתייחס אליהם כאל מדכאים"  - על פי סקר חדש שנערך על ידי Harris Insights and Analytics והמרכז לאמריקני של אוניברסיטת הרווארד למחקרים פוליטיים.  (JPOST)
 

דקה לשמונה: ארגון הפדרציות על הקהילה בצפון אמריקה בזמן החירום
ארגון הפדרציות היהודיות של צפון אמריקה השיק קמפיין בתקשורת הישראלית, תחת הכותרת, "אם אין עמי לי, מי לי", ובו הציגו את תמיכת בישראל. בסרטונים, ששודרו בערוצי הטלוויזיה בימים האחרונים, מוצגים תחומים בהם סייעו יהודי צפון אמריקה לישראל מאז פרוץ המלחמה. (צפו כאן)