רחוקים אך קרובים- מהדורת פברואר

יהודי טורונטו: "אנחנו מתמודדים עם פחד שמעולם לא חווינו"
על רקע המלחמה הישראלית בעזה, הקהילה היהודית בטורונטו, קנדה, חרדה בעקבות עלייה חסרת תקדים בתקריות אנטישמיות. חברי הקהילה היהודית בעיר, המונה כ-200,000, מספרים כי הם אינם מרגישים תמיכה מספקת מצד קנדה. עוד סיפרו כי יהודים ועסקים של יהודים מותקפים כל העת. (Times of Israel)
 

חלת שבת באורך של עשרה מטרים: האם נשבר שיא עולמי חדש?
ארגון הפדרציות היהודיות (JFNA) וההתאחדות האורתודוקסית (OU), שיתפו פעולה באפיית החלה הארוכה בעולם,  כחלק מאירועי "שבת של אהבה", שמטרתה קידום האחדות בעם היהודי בעקבות גל האנטישמיות הפוקד את הקהילות היהודיות מאז אירועי ה-7 באוקטובר. (Hebrew News)
 

ארה"ב: מספר התקריות האנטישמיות - הגבוה ביותר מאז 1979
דו"ח שנתי של משרד התפוצות מציג: זינוק חד באירועי אנטישמיות בעולם מאז 7.10. נמצא כי 45% מכלל האירועים האנטישמיים ב־2023 התרחשו בארה"ב, לעומת 39% באירופה. בהשוואה ל־2022, חלה עלייה חדה של 33% בהיקף האירועים האלימים נגד יהודים, עם שישה נרצחים בארה"ב, במצרים ובתוניסיה. (ישראל היום)
 

ניו יורק: מנהיגים יהודיים תומכים בהצעה של המושלת להרחבת חוק פשעי השנאה
פשעי השנאה המדווחים בעיר ניו יורק גדלו ב-10 אחוזים בין השנים 2022 ל-2023, כאשר התקריות הוכפלו ברבעון האחרון של השנה. מושלת ניו יורק קטי הוקל הכריזה על הקצבת  60 מיליון דולר עבור יוזמת אבטחת הקהילות נגד פשעי שנאה. (JPOST)
 

אזרח אמריקאי הודה ששלח איומי רצח לפדרציה היהודית המקומית
אמריקאי שהואשם בשליחת איומים ברצח לתיבות הדואר האלקטרוני של הפדרציה היהודית של שרלוט לפני מספר חודשים, הודה באשמה. ג'פרי סקוט הובגוד מטרויה, צפון קרוליינה, הואשם בשליחת איומי מוות אנטישמיים במייל, ימים ספורים אחרי הטבח של ה-7 באוקטובר. באחד המיילים איים "בהוצאת יהודים להורג". (WUNC)
 

לומדים מקנדה: תפקידה של הפילנתרופיה בשיקום החברה הישראלית
על הקהילה הפילנתרופית לעבור משלב ההירתמות המיידית לטובת הישרדותה של מדינת ישראל, לשלב של שותפות והליכה לצד החברה הישראלית על מנת לשקם ולהצמיח אותה לדורות קדימה. (מקור ראשון)
 

המנהרה ליד בית המדרש של הרבי מלובביץ' שמסעירה את חב"ד
בחסידות חב"ד נדהמו מקבוצת צעירים קיצונים שניסו לשבור את קירות בית המדרש הגדול "770" בברוקלין, במטרה להרחיב את המקום על דעת עצמם. המוסדות והגורמים הרשמיים של החסידות מיהרו לגנות את המעשה. (YNET)
 

הכירו את הכוכבת היהודית העולה בליגת ההוקי המקצועית לנשים
הכירו את אביגיל לוי, שחקנית הוקי קרח ושוערת בליגת ההוקי המקצוענית החדשה שהוקמה לאחרונה. לוי, בת 23, משמשת כשוערת הגיבוי של PWHL ניו יורק, המשחקת בליגה, בה חברות נכון להיום, שש קבוצות. (JTA)