רחוקים אך קרובים - מהדורת אוגוסט

סקר של הפדרציה היהודית בלוס אנג'לס חושף קהילה מגוונת ומעורבת

סקר דמוגרפי רחב שנערך בקרב הקהילה היהודית בלוס אנג'לס לראשונה מזה עשרות שנים, מגלה שלצעירים יהודיים סבירות גבוהה יותר מדור הוריהם וסביהם להיות מעורבים בחיים יהודיים. על פי המחקר, מדובר בריכוז היהודי השני בגודלו בארה"ב. (TOI)

 

הקהילות היהודיות בארה"ב לסנאט: אשרו תקציבים להגנה על מוסדות הדת

קואליציה רב-דתית של תשעה ארגונים המייצגים יהודים, נוצרים, מוסלמים וקבוצות דתיות אחרות מפצירה בקונגרס לסייע בהגנה על בתי תפילה ועמותות דתיות בעקבות מקרי הירי האחרונים. הארגונים, ובראשם הפדרציות היהודיות של צפון אמריקה, שלחו מכתב לסנאט וקראו להם לכלול את "החוק לשיפור תוכנית מענקי האבטחה ללא מטרות רווח משנת 2022"  בסבב בחקיקה הקרוב. (ice)

 

ראשי הארגונים היהודיים לראש הממשלה: "דאג שיהודים מכל הזרמים ירגישו בטוחים בכותל"

בפנייה חריגה התאגדו ראשי המוסדות הלאומיים וארגונים יהודיים בינלאומיים, בקריאה לרה"מ יאיר לפיד להבטיח את ביטחון המבקרים בכותל המערבי, זאת על רקע התפרעויות של מפגינים חרדים ברחבת "עזרת ישראל" השוויונית (אשר באזור קשת רובינסון). "אין די במילות תמיכה", כתבו. "נער חגג בר מצווה בזמן שצרחו עליו וקראו לו 'נוצרי' ו'נאצי', ואף קרעו סידורים. זו התנהגות שצריכה להביך כל יהודי". (ynet)

 

הניסיון של איפא"ק להשפיע על הבחירות בארה"ב יעמוד למבחנו הגדול במישיגן

הדמוקרטים אנדי לוין והיילי סטיבנס יתמודדו ביניהם בשבוע הבא על מועמדות לקונגרס מטעם המפלגה באחד המחוזות במדינה. השדולה הפרו-ישראלית גייסה כמעט 4 מיליון דולר לתמיכה בסטיבנס וכ-350 אלף דולר לקמפיין נגד לוין היהודי, בשל השקפותיו בנוגע לישראל. (הארץ)

 

בקהילה היהודית של היילנד פארק, מתקשים להתאושש מפיגוע הירי

במצעד יום העצמאות האמריקני שנערך בחודש יולי בפרבר של שיקאגו נשמעו מוסיקה יהודית - צלילי להקת כליזמרים - כאשר לפתע הפרו את השמחה יריות שהביאו למותם של שמונה בני אדם וגרמו לפציעתם של עשרות נוספים. בין הנרצחים היו גם חברי הקהילה היהודית, בהם אשת צוות בבית כנסת מקומי. (JTA)

 

דריכות בקהילה היהודית בטקסס: ה-FBI התריע מפני איום, תפילות השבת בוטלו

הפדרציה היהודית בעיר סאן אנטוניו הוזהרה מפני איום על מוסד מסוים של הקהילה היהודית באזור. "כל אנשי האבטחה בבתי הכנסת והמוסדות היהודיים בדריכות גבוהה", נכתב בהודעת הפדרציה, "אנחנו ממשיכים לעבוד יחד עם רשויות החוק כדי להבטיח את ביטחונה של הקהילה שלנו". (וואלה!)

 

סדרת רשת חדשה: הפודי היהודי (אמריקאי)

נא להדק חגורות, או בעצם לשחרר אותן: השחקן אורי לייזרוביץ' לוקח אתכם למסע מיוחד כדי לחקור איך השפיעו המהגרים היהודים, המסורתיים ושומרי השבת, על הקולינריה האמריקנית – עד עצם היום הזה. התוצאה: עשרה פרקים בסדרה חדשה של קרן משפחת רודרמן, העולה ב-ynet יהדות. הפרק הראשון עוסק בבירה היהודית השנייה בעולם: ניו-יורק. (ynet)

 

אשת קשר חדשה לקהילה היהודית בבית הלבן

שלי גרינשפן תמונה בימים הקרובים לאשת הקשר החדשה של הבית הלבן לקהילה היהודית. היא צפויה להחליף את חנן ויסמן, איש הקשר הנוכחי של ממשל ביידן לקהילה היהודית-אמריקאית. ויסמן הודיע שיחזור בקרוב לתפקידו במחלקת המדינה האמריקנית. ויסמן היה פעיל מאוד לאורך השנה החולפת בחיבורים של הממשל לארגונים יהודיים ומטרות יהודיות. (JPOST)