רחוקים אך קרובים - מהדורת יוני

השליחה הדרוזית הראשונה של הסוכנות היהודית לארה"ב נאמה בטקס יום הזכרון

חברת הכנסת לשעבר ע׳דיר כמאל מריח, הדרוזית הראשונה המשמשת כשליחה בכירה ומיוחדת של הסוכנות היהודית בוושינגטון, נאמה במסגרת אירוע יום הזיכרון בקליבלנד אוהיו על "מערכת היחסים הייחודית בין האוכלוסייה הדרוזית והיהודית בישראל". הטקס נערך במסגרת כנס JPro22, כנס לאנשי מקצוע יהודים בארגונים קהילתיים מרחבי צפון אמריקה הנערך בשיתוף עם הפדרציות היהודיות של צפון אמריקה. (JPost)

 

מנהטן נצבעה כחול לבן: אחרי 3 שנים - מצעד התמיכה בישראל חזר

אחרי שלוש שנים של היעדרות פיזית, מצעד התמיכה בישראל בניו יורק חזר. המפגן המסורתי עבר שוב בשדרה החמישית תחת הסיסמה "כולנו ביחד". במצעד השתתפו שרים, ביניהם בני גנץ, חברי כנסת וחברי קונגרס אמריקנים. אחרי התהלוכה שר הביטחון נשא דברים בכנס "קהילה מחבקת משפחות שכולות". (וואלה!)

 

כך שואפת קבוצה פרו-ישראלית חדשה להשפיע על הבחירות בניו יורק

לאחרונה הוקם ארגון בשם "רשת הסולידריות של ניו יורק"  הרואה את עצמו כמשקל נגד לתנועת החרם, ההשקעה והסנקציות (BDS) ותנועת הסוציאליסטים הדמוקרטיים של אמריקה. הקבוצה החדשה, הנתמכת על ידי מיליארדר מנהל קרן גידור, מבקשת להתמודד עם תנועת החרם על ידי יצירת רשת פעולה פוליטית שתתמוך במועמדים המחבקים את ישראל בבחירות פנים מדינתיות, ותילחם במועמדים העוינים את ישראל. מדובר במודל פעולה דומה לשדולת AIPAC, אך ברמה המדינתית. (NY Times)

 

קרוב ל-2 מיליון דולר לקידום דוקטורנטים בחינוך יהודי

מלגת מחקר חדשה תושק בשנה הבאה לתמיכה באנשים הלומדים לקראת דוקטורט בחינוך יהודי. את המלגות בסכום כולל של 1.8 מיליון דולר, תחלק קרן ג'ים ג'וזף. המלגה תאפשר לחוקרים למקד את עבודתם במוסדות חינוך יהודיים ספציפיים, ולהפיק מחקרים על מגוון אתגרים העומדים בפני עולם החינוך היהודי. (eJewishPhilanthropy)

 

קואליציה בין-דתית מחקה חובות רפואיים עבור למעלה מ-2,000 אנשים

יותר ממחצית מפשיטות הרגל בארה"ב קשורות לחובות רפואיים. אולם עבור חלק מהמשפחות באזור שיקגו החוב הזה נמחק לאחרונה בהתאם לכללי השמיטה היהודית, שנת השבתון. הכומר כריס האריס, שמנהיג שתי כנסיות בסאות' סייד של שיקגו, היה תומך ותיק בשחרור חובות כדי לעזור לאנשים בעלי הכנסה נמוכה בנסיבות קשות. הרב ארי הארט, מהפרבר סקוקי גילה לו שמדובר ברעיון יהודי - והשניים הקימו קואליציה בין-דתית לשמיטת כספים אשר דאגה לשמוט חובות של כ 2000 איש בשנה הנוכחית. (JTA)

 

העיתון של הרווארד בעד ה-BDS; סטודנטים ישראלים: תמיכה באנטישמיות

העיתון "הרווארד קרימסון" היוצא באוניברסיטה המובילה בעולם פרסם מאמר תמיכה ב-BDS, בצעד אשר עלול לסמל את שינוי האווירה בקמפוס בנוגע לישראל. קבוצת סטודנטים ישראליים פרסמה מאמר תגובה בעיתון הסטודנטים "האזרח": "אנחנו מקבלים בברכה כל ביקורת כנגד מדיניותה של ישראל ועומדים לצידם של המדוכאים. עם זאת, תמיכתו של הקרימסון ב-BDS, תנועה בעלת רקע אנטישמי מובהק, היא בעייתית". (מעריב)

 

מהמטבח לבמה: השפית עינת אדמוני מנסה את כוחה בסטנד אפ קומדי בניו יורק

במהלך השנים הופיעו לא מעט יהודים מצחיקים ב-Comedy Cellar, מועדון הסטנד-אפ קומדי היוקרתי בניו יורק: מג׳ון סטיוארט ועד ג׳רי סיינפלד. באחרונה, הצטרפה לרשימה קומיקאית יהודייה חדשה, שכלל לא מגיעה מעולם הקומדיה: שפית הצמרת הישראלית עינת אדמוני. בלוג המזון והמסעדות הניו יורקי Grub Street, דיווח שאדמוני, הבעלים המייסדת של מסעדת "בלבוסטה" ורשת הפלאפל "טעים", נשכרה לרענן את התפריט של בית הקפה "אוליב טרי", הצמוד למועדון. (JTA)