רחוקים אך קרובים - מהדורת מרץ

"אנחנו צריכים מענטש בבית הלבן" - הכירו את הרב של הנשיא ג'ו ביידן
למצביעים היהודים במדינות המפתח בארה"ב נכונה הפתעה: בסרטון שכותרתו "אנחנו צריכים מענטש בבית הלבן" פנה אליהם הרב מייקל בילס מדלאוור והסביר מדוע יש להצביע למועמד הדמוקרטי. שלושה שבועות אחרי שהמשימה הושלמה וביידן התיישב בחדר הסגלגל, הרב בילס, העומד בראש קהילה קונסרבטיבית במדינה בה מתגורר ביידן, מספר כיצד נוצר הקשר החם בינו ובין הנשיא הנוכחי, וטוען שהישראלים טועים לחלוטין כשהם חוששים מהצפוי להם בארבע השנים הקרובות (מקור ראשון).
https://www.makorrishon.co.il/magazine/313521/
 

איך אומרים JFNA בעברית? אתר חדש בעברית לפדרציות היהודיות של צפון אמריקה
אנו שמחים לעדכן שהשקנו, בפדרציות היהודיות של צפון אמריקה, גרסה עברית לאתר שלנו. אין ספק שהיינו צריכים לעשות זאת מזמן, אבל סוף-סוף זה קרה. בשנים האחרונות אנו משקיעים יותר ויותר מאמצים בכדי לגשר על הפערים בין ישראלים לבין יהדות צפון אמריקה, והאתר החדש שלנו הוא חלק נוסף במהלך הזה. אתם מוזמנים לבקר באתר, בו תוכלו למצוא את כל המידע החשוב והעדכני על הפדרציות היהודיות - כעת, גם בעברית.
https://hebrew.jewishfederations.org/  
 

יהדות העולם בצל הקורונה: פרויקט מיוחד באתר ישראל היום
כתב ישראל היום דן לביא פרסם בשנה האחרונה עשרות כתבות העוסקות בהשפעה של מגפת הקורונה על הקהילות היהודיות ברחבי העולם. החל מההתמודדות של הפילנתרופיה היהודית עם המצב בקהילות, יוזמות הקשורות למחנות קיץ יהודיים – וכלה במציאות בקהילות החרדיות (ישראל היום).

https://www.israelhayom.co.il/judaism/judaism-news/article/2849449

https://www.israelhayom.com/jewish-world-in-the-age-of-corona/

  

ט"ו בשבט משולש: חוגגים יחד באיחוד האמירויות, ישראל וארה"ב
ט"ו בשבט תשפ"א ייזכר כחג מיוחד: לראשונה יהודים המתגוררים באיחוד האמירויות יכלו לחגוג את החג באופן גלוי ופתוח. הסכמי אברהם בין ישראל לאיחוד האמירויות הביאו לפריחתה המחודשת של הקהילה היהודית. לציון מאורע משמח זה, כינסו הפדרציה היהודית של שיקגו והסוכנות היהודית עשרות משפחות יהודיות לתוכנית וירטואלית חווייתית ומרגשת.
 https://sway.office.com/uuAM5OulLbu3L9to?ref=Link
 

האזינו: "בקהילות הקטנות בארה"ב, צריך להתאמץ מאוד להיות יהודי"
בקהילה היהודית בלינצ'ברג וירג'יניה חברים, במקרה הטוב, 50 משפחות. יש בית כנסת רפורמי ו"חבורה" של 10 משפחות בלבד. צריך לנסוע לוושינגטון בכדי להשיג אוכל כשר ואין בית ספר יהודי באזור. "קשה להנכיח את היהדות לילדים שלנו" מספר ראש העיר לשעבר והיהודי הראשון שכיהן בתפקיד הזה – מייקל ג'ילט. פרק מספר 9, של הפודקאסט "עם ישראל LIVE - גשר בין ישראל לתפוצות" בהגשת נורית קנטי וצביקה קליין בגלי צה"ל. (גלי צה"ל)
https://open.spotify.com/episode/7ekqjmd9beFSp9jL85dmJV
 

הכירו את האישה החרדית שמובילה את מלחמת הסייבר של ארצות הברית
לפני כשבוע תדרכה לראשונה אן (חני) נויברגר את עיתונאי הבית הלבן בתפקידה החדש - היועצת הבכירה של ממשל ביידן לענייני סייבר. בתדרוך עדכנה על מתקפות האקרים רוסיים נגד אמריקה. איש כמעט לא התייחס לרקע הלא-שגרתי של נויברגר, האישה החרדית הבכירה בתולדות הממשלים האמריקנים, שניפצה לא מעט תקרות זכוכית בדרכה לתפקיד הרם: היא פמיניסטית מושבעת, תומכת ישראל מובהקת - שמקיימת אורח חיים חרדי מלא (JTA).
https://www.jtahebrew.com/2395/
 

"הגיע הזמן לשתף את יהודי התפוצות בקבלת ההחלטות בישראל"
מנכ"לית JFNA ישראל בקי כספי פרסמה מאמר בעיתון מעריב, בו היא קוראת לקדם את "חוק ההיוועצות" עם יהודי התפוצות: "מדינת ישראל צריכה להכיר בכך שמה שקורה בה משפיע על יהודים בכל מקום. זו הסיבה שיהדות העולם צריכה גם היא לקבל קול לגבי חלק מההחלטות שמתקבלות בארץ" (מעריב).
 https://www.maariv.co.il/journalists/opinions/Article-824625
 

פולמוס "הנאמנות הכפולה": כיצד על היהודים להתייחס לנאמנותם לארה"ב אך גם למדינה היהודית?
"ליועצת הסייבר של ביידן נאמנות כפולה – לארה"ב ולישראל", כך נטען בתקשורת האמריקנית בחודש האחרון. מאמר מערכת בעיתון ה-Washington Jewish Week טוען שיש "למסגר מחדש" את אותה "נאמנות כפולה" של יהודי ארה"ב ככזו שהיא אמריקנית לחלוטין. "עלינו למצוא אופנים בהם נוכל להתייחס ל'נאמנות היהודית' בהקשר דומה לנאמנויות אמריקניות נוספות שישנן" נטען, "החיבור להיסטוריה של אדם יהודי היא חיובית, ורק מעצימה את החוויה האמריקאית שלנו - מה שמגביר את ההערכה לכל מה שהמדינה הנהדרת הזו מספקת לנו".
https://www.washingtonjewishweek.com/reframing-dual-loyalty/
 

אנטישמיות בטלוויזיה האמריקנית: שתי סדרות האשימו את ישראל ואת היהדות האורתודוקסית בהאשמות חסרות בסיס
רשת NBC בשני שידורים בעלי מאפיינים אנטישמיים: באתרי מעקב אחר אנטישמיות הביעו זעם על שידור פרק בסדרת הטלוויזיה "אחיות" (Nurses) המשודרת ברשת, לאחר שהוצגו בו טענות אנטישמיות שקריות, לפיהן יהודים אורתודוכסים אינם מוכנים שישתילו בגופם "איברים של גויים" בכלל ושל ערבים בפרט, וכי הם "סומכים על הקדוש ברוך-הוא" ולא על הרפואה. הדברים באים לאחר הבדיחה האומללה של תוכנית הבידור האמריקנית הוותיקה "סאטרדיי נייט לייב" לפיה ישראל מחסנת רק יהודים.
www.ynet.co.il/judaism/article/B10BVh7fd